SEO’da Kullanılan Terimler ve AnlamlarıSEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları


seo, malumat ve belgeleri tarayarak kullanıcının yokluk duyduğu verileri ekrana getirmeyle görevli sistemdir. Verilerin hovarda getirilmesi okunuşu arama sonuçlarında ilk sırayı alması özgü çözümler geliştirilmiştir. İşletmeler mahsul okunuşu hizmetlerini arama motorlarında en yüzü sıralarda mekân alarak müşterilerine varmak istemektedir. İnternet kullanımın çabucak artmasıyla yetişkin verilerin arama motorlarından optimizasyona uğraması gerekir. başkaca en mafevk sıralardaki yarışma yarışını kazanabilmek maksadıyla seo, araçlarının kullanılması şarttır. SEO belli terimlerle yalnız araya gelmiş algoritmalardan veriyi yayınlamaktadır. SEO malum terimlere ayrılarak arama edebilmeleri kolaylaşmıştır.

ROBOTS

Arama motorundaki botların yönlendirmesini yapan kodlardır. Bu kodun görevi, web sitesinde istenmeyen kısımları gösteren okunuşu web sitenin dizisinde bulun kök dosyaları ulaştıran terimdir.

ADWORDS

Google da reklamların yayınlandığı sistemdir. Web sitelerin yayınlamak istediği reklamları arama motorlarında veya çeşitli internet sitelerinde yayınlanan verilerdir. Adworsd reklamlarında işaret yüzü sıraları yakalayabilmek yoluna doğruca vesile kelimelerin seçmesi önemlidir. Aksi taktirde ödeyeceğiniz masraflar reklam gösterimi düşüncesince ehliyetli gelmeyebilir.

KEYWORD

Bilgi ve belgelerin kolaylık bulunabilmesi özgü lüzumlu vesile kelimelerin gösterildiği muta akışıdır. Keyword, web sitelerin kaynaklarını taharri sonuçlarında üst sıralarda gösterebilmek göre vazife almıştır.

RSS

İnternet sitelerinin oluşturacağı içerikleri enstantane neşriyat haline getirebilecek yazılımdır. Yayına sunulacak içeriğin; yazı, etiket, angajman gibi işlevleri kategorize ederek içeriğin SEO da paylaşılması uğruna sıra sayıyor. Bu Sitemiz had işaret çok haber sitelerinde görülmektedir.

GOOGLE İNSİGHTS

Google aracılığıyla oluşturulan veridir. Bu veri daha fazla ülke, vilayet sınırı okunuşu bölgesel çapta aranan verilerin raporlanıp düzenlendiği ekonomik malumat kaynağıdır. Google İnsights ile vasıta kelimelerin eğilimlerin, taharri zamanlarının, hacimlerinin ve mümasil çevirgeç kelimelerinin geliştirilmesi ve kıyaslanması göre ulaşılabilir kaynak olmuştur.

İCON

Kaynak yazılar içerisinde iz alabilecek değersiz resimlere verilen isimdir. bir hayli kullanıcılar çeşidinden sevilen İkonlar akil telefonlarda emoji olarak da kullanılmaktadır.

CPU

İşlemci demektir. İnternet siteleri hosting aracılığıyla yayınladıkları verileri çağırıp kullanıcıya ulaştırmakla görevli sistemdir. dizge çağırdığı bilgileri getirebilmek amacıyla etkili işlemciye ihtiyaç duyar. Zayıf işlemci sitenin geç yüklenmesine sebep olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *